Linnutalu logo - kuulus kollane

Firmast

Firmast

Linnu talu toodab tumekollase rebuga mune. Just munakollane on see, mis annab praele või küpsetisele ligitõmbava välimuse.

DSC_0207Tumekollane rebu on meie munade tunnusjoon ja tugevaim eelis turul.Vaatamata munakoore pruunile või valgele värvusele on rebud sees ikka ühesugused tumekollased. Munakoore värvus omakorda sõltub ikka kana sulestikust: pruunil kanal on pruunid ja valgel kanal valged munad. Meie kanade munad tunneb poes ära kollaste karpide järgi, mis paistavad letis juba kaugelt silma. Kõigil munadel on lisaks farmi koodile peal ka Linnu talu nimi, et olla kvaliteedis kindel. Paljud kliendid on meile helistanud ja küsinud, miks on meie karpidel kirjas KOLLASED TALUMUNAD, kuikarpide sees leidub ka valge koorega mune? Selgituseks tuleb öelda, et kollase all peame silmas ikka munarebu, mitte munakoort. Sel aastal lasime karpidele trükkida veel täiendava teksti “eriti kollase rebuga”, et eraldi juhtida tähelepanu meie munade oluliselt tumedamale munakollasele.

DSC_0004Millega me siis oma kanade munarebud kollaseks teeme?  Me söödame kanadele  looduslikke karotinoide, mis on omakorda saadud peiulillest. Koduõues sibliv kana saab munakollase tumedaks rohtu süües. Meiesuguses suuremas tootmises peame seda ise jõusööda sisse segama, et rebud ikka kollased oleks. Mis muna see muidu on, kui munarebu-ja valge ühte tooni? Lisaks peame vajalikuks märkida, et meie kanade sööt põhineb eranditult kodumaisel teraviljal, mida on jõusöödas ca 80% jagu.

Uudse tootena ja Eestis ainukesena toodame loodusliku seleeniga rikastatud kanamune. Miks on need munad kasulikud? Seleen aitab kaasa immuunsüsteemi ja kilpnäärme normaalsele talitlusele ning aitab hoida juukseid ja küüsi normaalsetena. Seleen aitab kaitsta rakke oksüdatiivse stressi eest. Munade tarbimine kuulub mitmekülgse ja tasakaalustatud toitumise raamesse. Linnu talu seleeniga munad sisaldavad tavamunadega võrreldes 2 korda rohkem seleeni ja sööge neid vähemalt 1 päevas! Need munad on müügil ainulaadsetes sinistes karpides ja kõige esilekerkivamalt Prisma kauplustes.

 
DSC_0001Paarikümne-aastase tegutsemisloo vältel on meie kanakari nüüd 2 korda suurem kui päris alguses. Truuks oleme jäänud ikka ainult munakanadele, sest seda valdkonda tunneme kõige rohkem. Lisaks munadele müümegi arvestataval hulgal ka eluskanu ja eriti kevadeti, kui suvi algamas.  Supikana on Linnu talu kolmas müügiartikkel, mida saame pakkuda aeg-ajalt, kui kanapartiisid vahetame. Meie toodetud supikanast saab vaiksel tulel hautades imehea puljongi või supi.

 DSC_0005

Aastatega oleme õppinud seda, et oma kliente tuleb usaldada ja hoida ning antud lubadustest peab kinni pidama. Oma firma toodete kvaliteeti ei tohi ka rasketele aegadele vaatamata alla lasta ning latti peab kõrgel hoidma. Aja jooksul tekkinud usaldus meie vastu on väärtus, millel Linnu talu püsib ja edasi tegutseb. Selle puudumisel peaksime panema pillid kotti, kuid seda me teha ei taha. Millegagi peab ju tegelema ja ära elama! Jõudsalt oleme arenenud just viimase 10 aasta jooksul ning murdnud turule järjest tugevamalt ja püsivamalt. Meie talumunad on müügil pea kõikides suuremates kaubakettides ning selle eest võlgneme tänu oma väga pika-ajalisele partnerile Kaupmees&Ko-le, kes on meid selles raskes töös aidanud ja edasi viinud. Suur tänu neile! 95% toodangust müümegi kodumaal. Ülejäänud väga väike osa läheb Euroopa Liitu. Asudes väikses Tagula külas Valgamaal, on meie tublid töötajad kõik kohalikud inimesed, kes tulevad kanalasse juba enne kukke ja koitu, et varahommikusi mune korjata. Väga suur osa tööd tehakse käsitsi ning igal nädalapäeval peab  keegi inimestest kohal olema, puhkepäevadest ja pühadest sõltumata. Kanad tahavad pidevalt hoolt ning järelevaatamist. Samuti on vaja iga päev kanadele süüa ja juua anda, mune korjata ning sorteerida. Töötame pidevalt selle nimel, et Teile meeldejäävaid toiduelamusi pakkuda. Suur tänu, et saame Teie soove täita!